top of page

Page Title

Ping Pong Tournament 2016

Trvanie:05.04.2016

Miesto:Kostol sv. Cyrila a Metoda

Mesto/obec:Clifton, New Jersey

Štát:USA

 

Je na škodu, že voľnočasové aktivity našich krajanov, v ktorých dominujú rôzne druhy rekreačného, ale aj výkonnostného športu, sa akoby dostávali na okraj ich vzájomných stretnutí a rôznych podujatí. A ak už si aj zasúťažia v športovom duchu fair-play, potom skôr sporadicky dajú vedieť o často aj bohatej účasti krajanov na stretávkach v spontánnej športovej atmosfére. O to viac potešil mail Zuzany Maziarz zo Slovensko-amerického kultúrneho strediska (S-AKS) v New Yorku, do prílohy ktorého pribalila svieži riport zo stolnotenisového turnaja krajanov, pričom - podľa všetkého pohodovú atmosféru vydarenej udalosti - podčiarkuje aj fotografiami. Napokon, začítajte sa a očami pokochajte tým, čo Zuzana prezentuje.

 

“V nedeľu 13. marca o druhej hodine popoludní sa v priestoroch haly Kostola Svätého Cyrila a Metoda v Clifton, New Jersey, uskutočnil ďalší úspešný ročník obľúbeného športového podujatia Slovákov v tri-state area:  ping-pongový turnaj. Tento turnaj je organizovaný pod záštitou SLOVENSKO-AMERICKÉHO KULTÚRNEHO STREDISKA (S-AKS) z New Yorku v spolupráci so slovenským spolkom DOMOVINA z Clifton, New Jersey. Podujatie otvoril za DOMOVINU duchovný otec Martin Kertys z Oratória Svätého Filipa Neriho v Tapan, NY a Peter Krajňák, sekretár S-AKS.

 

Tentor rok sa prihlásil rekordný počet hráčov, ktorí boli rozdelení do štyroch skupín. Najprv si zmeral sily každý s každým. Z každej skupiny potom do playoff (vyraďovacej časti) postúpili prví traja. Sily s mužmi si prišla zmerať aj jediná zástupkyňa žien, pani Gitka Hlavinka, aktívna členka S-AKS. Súťažilo sa na štyroch stoloch, z ktorých jeden darovalo na tieto účely ešte minulý rok S-AKS. K dispozícii bol aj piaty tréningový stôl. Počas zápolení sa ping-pongový nadšenci mali možnosť občerstviť povoleným dopingom v podobe chutnej pizze a športových nápojov.

 

Napriek tomu, že každý sa zapojil do turnaja v olympijskom duchu, teda zúčastniť sa a dobre sa zabaviť, súperilo sa na sto percent. Predovšetkým zápasy v playoff dosiahli skutočne vysokú úroveň. Nikomu neprekážalo, že sa ceny pre víťazov odovzdávali až v neskorý podvečer.“

 

Sláva víťazom a česť porazeným:

1. miesto:  GEORGE SIKORJAK
2. miesto:  STEFAN ZIVČÁK
3. miesto:  JOZEF KORČÁK
4. miesto:  ADAM HIROWSKI

 

Na záver sa ešte patrí poďakovať Marekovi Homolovi a Jozefovi Ofčanskému, ktorí nie po prvýkrát vo vrchovatej miere prispeli k bezproblémovému priebehu a úspešnému zavŕšeniu turnaja.

Už teraz sa všetci tešia na športové výkony našich zahraničných Slovákov o rok!

bottom of page